День слов’янської писемности і культури

24 травня 2022 р., у день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила та Мефодія, слов’янських просвітителів і проповідників християнства, кафедра слов’янських мов НПУ імені М.П. Драгоманова разом із кафедрою української і слов’янської філології та журналістики Херсонського державного університету, тимчасово переміщеного до Івано-Франківська, провела для студентів-філологів цих навчальних закладів онлайн-лекцію, присвячену Дню слов’янської писемності і культури.
До уваги учасників було представлено цікаві доповіді:
- «Найдавніші датовані давньоруські грамоти» (доповідач – к.філол.н., доцент кафедри української і слов’янської філології та журналістики ХДУ Гайдаєнко Ірина Василівна);
- «Відповідність сучасного правопису фонетичній та морфемній системам української мови» (доповідач – к.філол.н., доцент кафедри слов’янських мов НПУ імені М.П. Драгоманова Воловенко Ірина Володимирівна).
На онлайн-лекції були присутні понад 90 учасників, які уважно слухали та жваво обговорювали актуальні питання української писемності. Наприкінці заходу від імені всіх студентів виступила магістрантка факультету іноземної філології НПУ імені М.П. Драгоманова Котух Софія.

slav221.png

slav222.png slav223.png