Освіта і наука-2024

9-11 квітня 2024 року на факультеті іноземної філології відбулася щорічна звітно-наукова конференція студентів і аспірантів "Освіта і наука - 2024"!
Відкрила пленарне засідання, яке відбулося 9 квітня, декан факультету, професор Наталія Леміш, наголосивши на особливостях лінгвістичної науки у порівнянні з іншими науками і на тих важливих функціях, що виконує лінгвістика прийнявши виклик сьогодення. Вона, також, зазначила, що пишається студентами-науковцями факультету іноземної філології, які попри складну ситуацію в країні, продовжують займатися науковою роботою.
Завідувач кафедри германських мов Ірина Страшко привітала учасників конференції, окресливши той широкий спектр наукових розвідок, результати яких, згодом, продемонструють студенти-доповідачі пленарного засідання та побажала гарних та цікавих доповідей. Ірина Блинова, завідувач кафедри іноземних мов за професійним спрямуванням, наголосила на тому, що сучасне наукове життя неможливо уявити без молодих учених, які здатні знаходити оригінальні й цікаві рішення, а завідувач кафедри прикладної лінгвістики, порівняльного мовознавства та перекладу, Наталія Сафонова закликала студентів, незважаючи на різноманітні складнощі, рухатися шляхом науки, який, колись, проклали такі великі вчені, як Гумбольдт, Сковорода, Потебня.
Модерував захід, відповідальний за студентську науку та міжнародну мобільність студентів, доцент Дмитро Бегека.
Онлайн доєдналося близько 80 учасників. На пленарному засіданні студенти виступали із цікавими, актуальними та корисними доповідями. Студентка 401 анн групи Аліпова Дар’я виступила із доповіддю «Глобальне й локальне в літературі (на прикладі п’єс С. Беккета і В. Гавела)» цікава доповідь супроводжувалась яскравою презентацією. Ольга Карван, студентка групи 42 занфін виступила із доповіддю «Використання мовних засобів для мотивації до екологічного споживання», вкотре піднявши кричущу тему забруднення навколишнього середовища крізь призму англомовних екологічних сайтів, дослідивши мовні засоби. Студентка 11 занфінМ групи, Владислава Кичко представила тему «Лексико-граматичні засоби захоплення уваги у сучасному англомовному рекламному дискурсі». У доповіді було проаналізовано лексичні засоби, що найчастіше використовуються для захоплення уваги споживачів. Ірина Тесленко, студентка 41 п групи зробила доповідь на тему «Переклад власних назв крізь призму корпусів», піднявши питання найактуальнішого напрямку сучасної лінгвістики – корпусної лінгвістики.
10-11 квітня роботу щорічної науково-практичної конференції студентів і аспірантів було продовжено у форматі секційних засідань, а саме:
1. Сучасні методи і технології викладання іноземних мов у середніх загальноосвітніх закладах та у вищій школі (кафедра методики викладання іноземних мов і світової літератури).
2. Сучасні парадигми германських мов: тенденції, можливості та процеси (кафедра германських мов).
3. Проблематика і поетика світової літератури (кафедра світової літератури та теорії літератури ).
4. Слов’янські мови у лінгвокультурологічному аспекті (кафедра слов’янських, романських і східних мов).
5. Переклад як засіб міжкультурної комунікації: корпусний і прикладний виміри (кафедра прикладної лінгвістики, порівняльного мовознавства та перекладу).
6. Актуальні проблеми літературної освіти (кафедра методики викладання іноземних мов та світової літератури).
7. Актуальні проблеми лінгвістичних та літературознавчих аспектів англійської мови (кафедра іноземних мов за професійним спрямуванням).
Щиро дякуємо всім студентам за вашу активну участь у конференції, науковим керівникам, які, попри велику зайнятість, готують молодих науковців, а також викладачам факультету, відповідальним по кафедрам, які беруть участь в організації конференції!
За результатами конференції буде сформовано електронну збірку тез, яка буде розміщена на сайті факультету! Тези приймаються до 25 квітня включно !
Ще раз вітаємо всіх учасників конференції та сподіваємося на подальші плідні наукові розвідки!
 
02

 

01

 

 

03

 

 

04

 

 

05

 

 

06

 

 

07