ЗВІТ З КОНФЕРЕНЦІЇ "МОВНИЙ ТА НАВЧАЛЬНИЙ ПРОСТІР У КРАЇНАХ СВІТУ"

8 листопада 2024 року на факультеті іноземної філології відбулася XIV Міжнародна студентська науково-практична конференція «Мовний та навчальний простір у країнах світу». Для участі у конференції було подано близько 185 заявок від студентів, як і з закордонних вишів, так і з вищих навчальних закладів України.
Науковий захід було організовано спільними зусиллями представників двох університетів – Українського державного університету імені Михайла Драгоманова та Державного університету імені В. Я. Брюсова, провідного вишу Вірменії, що спеціалізується на лінгвістиці та філології.

Наукову подію урочисто відкрила декан факультету іноземної філології, доктор філологічних наук, професор Наталія Леміш, наголосивши на унікальності й функціях лінгвістичної науки перед лицем виклику сьогодення. Вона, також, зазначила, що пишається студентами-науковцями факультету іноземної філології, які попри складну ситуацію в країні, продовжують займатися науковою роботою. Завідувач кафедри германських мов Ірина Страшко привітала учасників конференції, окресливши той широкий спектр наукових розвідок, результати яких, згодом, продемонструють студенти-доповідачі пленарного засідання та побажала гарних та цікавих доповідей. З вітальним словом виступила завідувач кафедри методики викладання іноземних мов та зарубіжної літератури, доктор педагогічних наук, професор Олена Ісаєва, яка влучно зазначила, що студенти вкотре приємно вражають своєю жагою до наукової діяльності, обираючи для досліджень найцікавіші теми. Із відео-привітанням звернулася доктор наук, професор, завідувач кафедри англійської комунікації і перекладу Державного університету імені В.Я. Брюсова (Вірменія), Гаяне Ованесян з побажанням продовжувати будувати майбутнє, де мова є не просто засобом спілкування, а потужним інструментом для змін і єдності.
Модерував захід, відповідальний за студентську науку та міжнародну мобільність студентів, доцент Дмитро Бегека.
Онлайн доєдналося рекордна кількість учасників – 101!
На пленарному засіданні студенти виступали із цікавими, актуальними та корисними доповідями широкого діапазону наукових досліджень у сфері германських мов, методики викладання іноземних мов та зарубіжної літератури.
Робота конференції продовжилася у форматі шести тематичних секційних засідань, що проходили дуже цікаво, динамічно у формі наукової дискусії, учасники демонстрували глибокі знання.
Хотілося б відмітити таких студентів як: Каріна Булацел з темою «Проектна технологія як ефективний засіб формування компетентності у монологічному мовленні студентів-філологів другого курсу». Вікторія Смяцька з темою «Особливості урахування національної специфіки японської літератури на уроках зарубіжної літератури в основній школі». Дарина Барабаш з темою «Метафорична репрезентація концепту «КРАСА» (на матеріалі сучасних англомовних жіночих глянцевих журналів)».
Дякуємо всім учасникам за інтерес до науки і бажаємо успіхів у подальшій науковій діяльності!
За результатами конференції буде сформовано електронну збірку тез, яка буде розміщена на сайті факультету!

 

01

 

02

 

03

 

04

 

05

 

06

 

07