Міжнародні пропозиції
Сінгапур – програми для аспірантів постійно - до 1 грудня, до 1 червня
Агентство з науки, технологій і досліджень Сінгапуру (A*STAR) надає гранти на навчання в аспірантурі.
Стипендіальні програми DAAD – до 31 травня 2025 р.
Програми DAAD для аспірантів, докторантів, докторів наук, професорів, викладачів закладів вищої освіти. Є програми англійською мовою.
Гранти на персональні проєкти – до 2 грудня 2024 р.
Програма Європейського Союзу House of Europe продовжує приймати заявки на отримання грантового фінансування на втілення персональних проєктів. Підтримку в межах конкурсу отримають ідеї у сфері культури та креативних індустрій, освіти та роботи з молоддю, соціального підприємництва та медіа за участю ЄС та Великої Британії.
Гранти у сфері ШІ – до 1 грудня 2024 р.
Компанія Meta вперше відкрила доступ українським розробникам до грантової програми Llama Impact Grants. Програма дозволяє виграти до $500 тис. на створення інноваційних продуктів з використанням мовної моделі штучного інтелекту Llama 3.1 для роботи чат-ботів.
Перевагу віддають проєктам у сферах:
— розвитку економіки, зокрема бізнесу
— освіти й розвитку навичок
— науки та інновацій
— державних послуг.
Ізраїль – міжнародна постдокторська стипендія – до 18 листопада 2024 р.
Ізраїльський благодійний фонд Давіда Джошуа Азріелі (Azrieli Foundation) оголошує прийом заявок на міжнародну постдокторську стипендію Азріелі на 2025-2026 рр. для дослідницької роботи у наукових установах Ізраїлю.
Словацька республіка – підтримка дослідницької та викладацької мобільності – до 31 жовтня 2024 р.
Уряд Словацької Республіки пропонує Національну стипендіальну програму підтримки мобільності, аспірантів, викладачів університетів і дослідників у 2025 році.
Національна стипендіальна програма Словацької Республіки підтримує дослідницьку/викладацьку мобільність іноземних аспірантів, викладачів і дослідників у вищих навчальних закладах та науково-дослідних організаціях. Програма пропонує стипендії для покриття витрат на проживання під час перебування в Словаччині, а також транспортні витрати.
Австрія – українсько-австрійські науково-дослідні проєкти – до 25 жовтня 2024 р.
Міністерством освіти і науки України та Австрійським агентством з питань освіти та інтернаціоналізації оголошено конкурс спільних українсько-австрійських науково-дослідних проєктів для реалізації у 2025-2026 рр.
Конкурс відкритий за усіма науковими дисциплінами і тематичними напрямами, включаючи соціальні та гуманітарні науки.
Чеська Республіка – стипендії для навчання в аспірантурі – до 30 вересня 2024 р.
Стипендії уряду Чехії на навчання на магістратурі та аспірантурі.
Джерело: https://msmt.gov.cz/eu-and-international-affairs/government-scholarships-developing-countries?lang=2
Нідерланди – Партнерська ініціатива NWO-НФДУ – до 8 квітня 2024 р.
Конкурсний відбір на грантові можливості Нідерландської дослідницької ради (NWO) для українських вчених: Партнерська ініціатива NWO-НФДУ 2023.
Запрошення для українських вчених, які знаходяться та працюють в Україні, розпочати пошук потенційних партнерів в Королівстві Нідерландів з метою участі в цій міжнародній ініціативі.
Угорщина – навчання в аспірантурі – до 15 січня 2024 р.
Міністерство закордонних справ і торгівлі Угорщини оголосило про стипендіальну програму Угорщини «Stipendium Hungaricum» на 2023-2025 роки. Заявки від громадян України приймаються на навчання за бакалаврськими, магістерськими та аспірантськими програмами в Угорщині на 2024/2025 навчальний рік.
Швейцарія – спільні наукові проєкти – до 12 грудня 2023 р.
Національний фонд досліджень України спільно зі Швейцарським національним науковим фондом оголошує новий конкурс “Спільні українсько-швейцарські проєкти з виконання наукових досліджень: Конкурс проєктів 2023”.
Метою конкурсу є надання можливості вченим в Україні спільно з вченими у Швейцарії здійснювати наукову та науково-технічну діяльність у будь-якій галузі науки. Конкурс орієнтований на вчених, які наразі перебувають в Україні, в тому числі молодих вчених.
Тематичним напрямом Конкурсу є проведення фундаментальних досліджень. Вітаються спільні проєкти з будь-якої наукової галузі, а також міждисциплінарні спільні проєкти.
Джерело: https://nrfu.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/2023_01_conditions_ua.pdf
Угорщина – стипендії для наукових досліджень – до 30 листопада 2023 р.
The Institute of Advanced Studies Kőszeg (iASK) invites applications for individual research fellowships for periods of 3-5 months between March 1, 2024 and July 31, 2024.
Джерело: https://iask.hu/en/call-for-application-for-individual-research-scholarships-at-iask-2024/
EU – Асоціація «COST» приймає заявки – до 25 жовтня 2023 р.
Асоціація фінансування інноваційних і дослідницьких мереж «COST» приймає пропозиції для спільного розвитку ініціатив у всіх галузях науки і техніки шляхом пан’європейської співпраці.
Джерело: https://www.cost.eu/funding/open-call-a-simple-one-step-application-process/
EU – Стартові гранти Європейської дослідницької ради – до 24 жовтня 2023 р.
Триває формування консорціумів і подання заявок на участь у конкурсі Стартових грантів Європейської дослідницької ради 2024 року (ERC Starting Grant 2024).
Джерело: Funding & tenders
Чеська Республіка – магістерські та докторські стипендії – до 30 вересня 2023 р.
Чеська Республіка в рамках закордонної допомоги з розвитку пропонує урядові стипендії для навчання в магістратурі або докторантурі у закладах вищої освіти Чехії. Кандидатам з України на 2024-2025 академічний рік надається 20 місць.
Канада – Постдокторські стипендії – до 20 вересня 2023 р.
The Banting Postdoctoral Fellowships program provides funding to the very best postdoctoral applicants, both nationally and internationally, who will positively contribute to the country's economic, social, and research-based growth.
Джерело: https://banting.fellowships-bourses.gc.ca/en/home-accueil.html
Австралія – короткотермінові візити – до 4 вересня 2023 р.
The Australian Academy of Science (the Academy) has partnered with the Breakthrough Prize Foundation to deliver a program to support Ukrainian researchers in eligible fields of science who have been impacted by the war with Russia. The donation is being used to fund two different activities, each offering practical support to enable the continuation of research and technology activities by Ukrainian scientists.
Польща – стипендіальна програма для дослідників – до 3 вересня 2023 р.
The Mieroszewski Centre is pleased to announce a scholarship programme for researchers from around the world to pursue a research / study project in Poland on the history, politics, culture and heritage of the peoples of Central and Eastern Europe as approved by the Mieroszewski Centre.
Джерело: https://mieroszewski.pl/en/scholarships/research-scholarships/research-in-poland/2023/apply
США – грант на участь у конференціях – до 1 вересня 2023 р.
CRDF Global оголосив грант на участь у конференціях для науковців, техніків та інженерів. Конкурс має обмежену кількість грантів на підтримку подорожей у розмірі до 1500 доларів США для успішних заявників. Осінні гранти 2023 року покривають видатки транспортування в період з 1 вересня 2023 року до 31 грудня 2023 року. Приймання заявок завершиться після отримання перших 50 заявок 1 вересня 2023 року.
США – Мікрогранти для публікації наукових статей – до 25 серпня 2023 р.
Представництво Фонду цивільних досліджень та розвитку США (CRDF Global) від імені Бюро Міжнародної безпеки та нерозповсюдження Офісу зменшення загроз Державного департаменту США (ISN/CTR) оголошує конкурс мікрогрантів для підтримки вчених, технічних спеціалістів та інженерів (ВТІІ) у публікації наукових статей у рецензованих міжнародних журналах.
Німеччина – стипендії VUIAS – до 25 червня 2023 р.
Virtual Ukraine Institute for Advanced Study (VUIAS) will grant fellowships to Ukrainian scholars, coordinate them to form a virtual cohort, organize a colloquium and other virtual and hybrid events for them, establish links with relevant colleagues and academic institutes internationally, and provide services such as access to libraries and assistance in getting work translated and published.
Джерело: https://www.vuias.org/call
Німеччина – конкурс спільних проєктів – до 22 червня 2023 р.
До 22 червня 2023 року Міністерство освіти і науки України та Федеральне міністерство освіти та досліджень Німеччини приймають заявки на участь у конкурсі спільних українсько-німецьких науково-дослідних проєктів для реалізації у 2024-2025 рр.
Одним із пріоритерних напрямків є соціальні та гуманітарні науки.
В’єтнам – стипендії для наукового стажування – до 15 червня 2023 р.
Уряд Соціалістичної Республіки В’єтнам надає стипендії для наукового стажування.
Румунія і Болгарія – стипендії для аспірантів – до 15 червня 2023 р.
The New Europe College (NEC Bucharest) and the Centre for Advanced Study (CAS Sofia) have launched a joint program to support Ukrainian postdoctoral researchers in humanities and social sciences, including law and economics.
Джерело: https://ukrainet.eu/2023/05/12/fellowships-in-bucharest-and-sofia/
Польща – дослідницькі та викладацькі візити – до 22 травня 2023 р.
The Polish National Agency for Academic Exchange has announced the call for the Ulam Program. The fellowship program is aimed at inviting international academics to conduct research and teaching visits at Polish educational organizations in order to strengthen internationalization of Polish higher education and scientific institutions.
Джерело: https://nawa.gov.pl/en/scientists/the-ulam-programme/call-for-proposals
Німеччина – конкурс дисертацій – до 15 травня 2023 р.
German-Ukrainian Academic Society (DUAG) / The UKRAINE Network оголосили про проведення Конкурсу кандидатських дисертацій.
Заявки приймаються до 15 травня 2023 року.
Стипендіальна програма EURIZON – до 8 травня 2023 р.
Секретаріат EURIZON WP9 повідомляє про запуск нової стипендіальної Програми EURIZON: «Дистанційні дослідницькі гранти для українських дослідників».
Заявки приймаються до 8 травня 2023 року.
Джерело: https://indico.desy.de/event/38700/?fbclid=IwAR3uS5ztb8oJ7Vl2soNHxlQiHNa0a-iTg_4zYNw5YEMKxHXvpP0MCWEbR_k
https://mon.gov.ua/ua/news/startuvala-programa-distancijnih-doslidnickih-grantiv-vid-yes-bez-neobhidnosti-viyizdu-z-ukrayini
Литва – конкурс українсько-литовських проєктів – до 3 травня 2023 р.
З 1 березня до 3 травня 2023 року Міністерство освіти і науки України та Міністерство освіти, науки та спорту Литовської Республіки і Науково-дослідна рада Литви оголошують конкурс спільних українсько-литовських науково-дослідних проєктів для реалізації у 2024-2025 роках.
Словацька Республіка – стипендії для читання лекцій та науково-дослідницьких робіт
Уряд Словацької Республіки надає громадянам України стипендії для виконання науково-дослідних робіт аспірантів, читання лекцій та науково-дослідницьких робіт для викладачів ЗВО на 2023/2024 навчальний рік на термін від 1 до 10 місяців.
Джерело: https://mon.gov.ua/ua/news/slovacka-respublika-nadaye-36-stipendij-dlya-ukrayinciv
Польща – стипендіальна програма
Оголошено конкурс заявок на участь у стипендіальній програмі для студентів та науковців.
Кембридж – НФДУ 2022. Індивідуальні гранти
Національний фонд досліджень України оголошує новий конкурс “Кембридж – НФДУ 2022. Індивідуальні гранти на проведення досліджень (розробок) для українських вчених (за підтримки Кембриджського університету, Велика Британія)”.
Конкурс щодо створення українських дослідницьких груп
Національна академія наук (NAS) США та Польська академія наук (PAN) оголосили конкурс щодо створення українських дослідницьких груп. Кожна група отримає 600 тис. доларів за три роки роботи.
Конкурсні програми ЄС «Еразмус+»
Оголошено конкурсні програми ЄС «Еразмус+» на 2023 рік
Джерело: https://mon.gov.ua/ua/news/ogolosheno-konkursi-programi-erazmus-na-2023-rik
Стипендія для письменників, перекладачів і критиків – до 30 листопада 2022 р.
Програма стипендій для українських письменників, перекладачів та літературних критиків (до 30 листопада 2022 р.).
Австрія – українсько-австрійські проєкти – до 21 листопада 2022 р.
До 21 листопада 2022 року триває конкурс спільних українсько-австрійських науково-дослідних проєктів на 2023-2024 роки
Польща – фінансування 6 наукових проектів – до 30 вересня 2022 р.
Фундація польської науки виступила з ініціативою фінансувати до 6 наукових проектів у галузі соціальних і гуманітарних наук. Проекти будуть реалізовані спільно парою науковців з Польщі і України. Бюджет кожного проекту тривалістю 12 місяців становить 268 800 злотих – він включає в себе як винагороди, так і витрати на дослідження.
Прийом заявок відбудеться 30 вересня 2022. Більше інформації і деталі статуту програми доступні на сторінці: https://bit.ly/3wiYmjE .
Джерело: https://nrfu.org.ua/news/zvernennya-fundacziyi-polskoyi-nauky-do-ukrayinskyh-naukovcziv/
Еразмус+
Еразмус+ є Програмою міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту, що має на меті підтримку освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян ЄС і поза його межами задля внеску до стійкого зростання, якості робочих місць і соціального згуртування, для розвитку інновацій та посилення європейської ідентичності і активного громадянства. Програма підтримує можливості навчальної та академічної мобільності в освіті та для молоді, проєкти та партнерства і розвиток стратегій та співпраці.
Джерело: https://erasmusplus.org.ua/
House of Europe
Програма, що фінансується Європейським Союзом, створена для підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС та Великій Британії. Програма фокусується на культурі та креативному секторі, освіті, медицині, соціальному підприємництві, медіа та роботі з молоддю.
Джерело: https://houseofeurope.org.ua/
Стипендіальні програми DAAD
DAAD є найбільшою в світі організацією-спонсором міжнародного наукового співробітництва та обміну студентами і науковцями. Її членами є німецькі виші та студентські союзи.
Джерело: https://www.daad-ukraine.org/uk/
S2BMM – Наука для Бізнесу в Україні
S2BMM - це онлайн майданчик для комунікації та ефективної взаємодії представників бізнесу та наукової спільноти. Платформа дає можливість бізнесу знайти науковий результат, необхідний для його розвитку, а вченим - реалізувати власний науковий потенціал та комерціалізувати результати свого наукового пошуку.
Джерело: https://s2b.nauka.gov.ua/
EU funding and tender opportunities
The Funding & Tenders Portal is the entry point (the Single Electronic Data Interchange Area) for participants and experts in funding programmes and tenders managed by the European Commission and other EU bodies. It provides for the electronic management of EU programmes and tenders and facilitates the related interactions with the EU Institutions.
Джерело: https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/home
ScienceForUkraine
ScienceForUkraine is a community group of volunteer researchers and students from academic institutions in Europe and around the world. Our mission is to support the Ukrainian academic community in surviving the Russia’s war and to help ensure the continuity of Ukraine's science and strengthen its presence in the international science arena.
Джерело: https://scienceforukraine.eu/
Linguistics for Ukraine
Linguistic institutions as well as individual linguists offer different kinds of aid.
Shevchenko Scientific Society Publications Grants
The Shevchenko Scientific Society provides grants for publications that support Ukrainian and foreign authors whose scholarly work will help to develop and broaden scholarly achievements in the field of Ukrainian Studies. (literature, linguistics, history, political science, art, etc.). The Publishing Committee accepts manuscripts of scholarly monographs, collections, anthologies, dictionaries, bibliographies, in Ukrainian and English, which are submitted in accordance with the Publishing Committee requirements below. The submitted work should be original research and should not have been published before. Reprinting of an existing work is not considered. Applications are accepted and reviewed during the year. The Publications Committee awards the publication grants on a quarterly basis.
Джерело: https://shevchenko.org/grants-and-scholarships/publication-grants/
Латвія – українсько-латвійські науково-дослідні проєкти – до 2 вересня 2022 р.
З 6 червня до 2 вересня 2022 року Міністерство освіти і науки України та Латвійська рада науки оголошують конкурс спільних українсько-латвійських науково-дослідних проєктів для реалізації у 2023-2024 рр.
Серед пріоритетних напрямів - суспільні та гуманітарні науки.
ФРН – робота для освітян до повернення додому
У Німеччині ведеться активна робота щодо прискорення визнання профкваліфікації українців.
Розглядається варіант отримання посткваліфікації після влаштування на роботу.
В'єтнам – аспірантура, наукове стажування – до 30 травня 2022 року
До 30 травня 2022 року триватиме приймання заявок на стипендії для навчання у закладах вищої освіти Республіки В’єтнам на 2022/2023 навчальний рік.
* 10 стипендій для навчання в аспірантурі закладів вищої освіти;
* 5 стипендій для наукового стажування.
Німеччина – проєкт ERC
Проєкт ERC LeibnizDream (https://www.leibnizdream.eu) Центра загальної лінгвістики Лейбніца (ZAS, https://www.leibniz-zas.de) запрошує українських дослідників долучитися до групи вивчення семантики та прагматики.
Проєкт триватиме до 6 місяців.
Словаччина – стипендіальні програми – до 9 травня 2022 р.
Відповідно до Програми співпраці між МОН і Міністерством освіти Словацької Республіки, Уряд Словаччини надасть українцям стипендії на 2022/2023 навчальний рік:
- 15 стипендій для аспірантів (навчання або виконання науково-дослідних робіт) і викладачів ЗВО (викладання лекцій або виконання науково-дослідницьких робіт) терміном від 1 до 10 місяців;
- 10 стипендій на навчання у літній школі з вивчення словацької мови та культури у серпні 2022 року.
Детальна інформація та перелік необхідних документів на сайті Міністерства освіти, науки досліджень та спорту Словацької Республіки за посиланням.
Для участі в конкурсі кандидатам необхідно надіслати документи на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. та на поштову адресу Міністерства освіти і науки України (пр.Перемоги, 10, м. Київ, 01135, зазначивши в темі листа/на конверті «Стипендії на навчання в Словацькій Республіці 2022»). МОН прийматиме заявки до 9 травня 2022 року.
Джерело: https://mon.gov.ua/ua/news/uryad-slovachchini-pidgotuvav-stipendialni-programi-dlya-ukrayinciv
Франція – програма PAUSE
Програма PAUSE відкриває спеціальний проект для надання невідкладної допомоги українським дослідникам, які знаходяться в групі ризику, завдяки спеціальному фонду, наданому французьким Міністерством вищої освіти, досліджень та інновацій.
Приймаючим закладам, які хочуть взяти участь у цьому проекті, надається невідкладна матеріальна допомога для фінансування перебування українського дослідника / дослідниці та його/її сім’ї на три місяці. Сума буде визначена та індексована відповідно до кількості прийнятих осіб (одна людина, пара, сім’я).
США – програма від Університету штату Пенсільванія – до 1 травня 2022 р.
Університет штату Пенсільванія (Penn State University) у партнерстві з Посольством України в США повідомляє про відкриття стипендіальної програми, до якої запрошуються українські науковці та аспіранти, які були змушені покинути своє місце перебування у результаті або з метою уникнення негативних наслідків російської агресії проти України.
Термін подання заявок з 1 травня 2022 року, завершиться після наповнення програми.
Щоб подати заявку на програму, потрібно надіслати англійською мовою інформацію, що вказана у додатку, на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. У копії до листа додати електронну адресу Пенсільванського університету у США: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
Фінляндія – гранти для науковців
Фінське товариство наук та літератури, або Фінське наукове товариство (фін. Suomen Tiedeseura, швед. Finska Vetenskaps-Societeten) відкрило конкурс на отримання грантів для українських науковців у Фінляндії. Гранти можуть надаватися українським науковців у Фінляндії або фінським дослідникам для запрошення українських дослідників до наукової роботи у Фінляндії. Неоподатковувані гранти можна використати на витрати на відрядження та проживання до 2040 євро на місяць. Заявки, включаючи план дослідження, розклад, резюме дослідника, бюджет та згоду приймаючої установи у Фінляндії, слід надсилати на адресу <Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.>
Фінське наукове товариство займається природничими, суспільними та гуманітарними науками. Офіс знаходиться в Гельсінкі.
Більше інформації надає постійний секретар Товариства, професор Матс Гілленберг (Mats Gyllenberg)< Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.>
США – фінансування продовження досліджень
Управління науки Міністерства енергетики США (the Department of Energy (DOE)’s Office of Science (SC)) надає фінансування для оплати праці українських учених, щоб гарантувати «безпечне та сприятливе середовище для студентів, докторантів та науковців з України задля продовження їхніх досліджень».
DOE’s Office of Science фінансує наукові установи США і заохочує працевлаштовувати українських студентів, викладачів та науковців (забезпечує їм оплату праці та інші видатки, пов’язані з працевлаштуванням, переїздом до США, надає візову підтримку тощо).
Термін дії програми - один рік.
Заявки можна надсилати на Grants.gov через відкритий конкурс (Continuation of Solicitation for the Office of Science Financial Assistance Program, currently DE-FOA0002562, електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) за посиланням.
Швеція – грантове фінансування
Шведська королівська академія наук та шведські вищі навчальні заклади зараз спільними зусиллями залучають українських дослідників. Об’єднана група представників наукової спільноти Швеції заявляє, що в ці складні часи ми повинні зробити все можливе, щоб допомогти країні, яка перебуває у стані війни
Детальна інформація щодо порядку подачі українськими науковцями на грантове фінансування KVA та необхідні контакти за посиланням: https://www.kva.se/en/utlysningar/stipendier-bidrag/for-ukrainska-forskare-att-verka-i-sverige
Німеччина – вебсайт від DAAD
Німецька служба академічних обмінів (DAAD) запустила вебсайт Національного академічного контактного центру для України.
Ця платформа містить інформацію та пропозиції підтримки для українських студентів і науковців щодо:
- проживання;
- використання обладнання університетів;
- навчання та досліджень;
- повсякденного життя в Німеччині.
Вебсайт доступний німецькою та англійською мовами, українська версія щоразу розширюється. Також на платформі українські студенти та вчені можуть дізнатися про німецькі університети, Альянс наукових організацій та інші установи й організації у сфері науки, а також студентські спілки та фонди.
Зараз на сайті розміщено близько 60 пропозицій у сфері науки. Національний академічний контактний центр також відповідає на індивідуальні запити українських студентів та науковців, які одразу можуть звертатися за консультуванням українською мовою. Університети, дослідницькі організації та фонди можуть надсилати свої пропозиції щодо підтримки студентів та дослідників безпосередньо DAAD.
Австрія – академічна мобільність
Австрійська академія наук (Österreichische Akademie der Wissenschaften) пропонує екстрений виклик українських дослідників у рамках своєї програми академічної мобільності «Спільні досягнення в галузі науки та гуманітарних наук» (JESH).
JESH-Україна покриває вартість проживання при науковому перебуванні до 4 місяців (з можливістю продовження). Витрати оплачуються за фіксованою ставкою 2700 євро на стипендіата на місяць. Інші пов’язані з проектом витрати або накладні витрати не покриваються цією стипендією, але можуть покриватися приймаючою установою.
Франція – платформа Femmes & Science
Французька асоціація науковиць Femmes&Sciences для допомоги українським науковицям, які опинилися чи планують тимчасово виїхати до Франції, створили спеціальний сайт.
Шлях допомоги українським колегиням французькі науковиці визначили наступним чином: «Кожна з нас, у наших університетах, наших школах та на наших підприємствах готові визначити приймаючі факультети, проводити супроводження, щоб скористатися перевагами програми PAUSE або інших програм, допомогти знайти роботу, переконати наших президентів, наших директорів та наших колег боротися за те, щоб вітати їх якнайкраще і пропонувати робоче середовище, яке дозволяє продовжувати навчання для студентів, свої дослідження та викладання для вчених, продовжувати свою професійну кар’єру для випускників».
Всі питання можна з’ясувати безпосередньо за e-mail адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Джерело: https://nrfu.org.ua/news/dopomoga-ukrayinskym-naukovyczyam-u-francziyi/
Конкурси і проєкти України
Конкурс проєктів «Передова наука в Україні» - до 22 січня 2024 р.
Національний фонд досліджень України оголосив новий конкурс проєктів «Передова наука в Україні».
Конкурс орієнтований на фундаментальні наукові дослідження з найбільш важливих проблем розвитку науково-технічного, соціально-економічного, суспільно-політичного, людського потенціалу для забезпечення конкурентоспроможності України у світі.
Ресурси і можливості
Безкоштовна платформа для вивчення штучного інтелекту від Google
Google у співпраці з Міністерством економіки України, Міністерством цифрової трансформації та за інформаційної підтримки Дія.Освіта запускає платформу з безоплатними ресурсами для вивчення штучного інтелекту.
Відкриті онлайн-курси від ALL DIGITAL Academy
ALL DIGITAL Academy запускає два нові масові відкриті онлайн-курси (MOOCs) ALL DIGITAL Academy – це нова платформа, що має на меті допомогти освітянам, тренерам та вчителям у сфері нових технологій. Вона пропонує заходи з підвищення кваліфікації, навчальні курси, масові відкриті онлайн-курси (MOOCs) та прагне підтримувати всі навчальні центри, які акцентують увагу на цифрових компетентностях.
На сьогодні доступні перші два курси: один присвячений штучному інтелекту, а інший – Інтернету речей (IoT, можливостям та процесам виконання завдань через Інтернет).
Приєднуйтесь за посиланням https://alldigitalacademy.eu/ та реєструйтесь на безкоштовні курси.
Більше інформації – за посиланням https://alldigitalacademy.eu/
Swedish-Ukrainian Contact Seminar (3-4.10.2023, онлайн)
Національний Еразмус+ офіс в Україні спільно зі Swedish Council for Higher Education та у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Національним фондом досліджень України запрошують Вас взяти участь у Swedish-Ukrainian Contact Seminar 2023, що відбудеться 3-4 жовтня 2023 р. в онлайн форматі.
Захід має на меті зміцнення співпраці між Швецією та Україною та ознайомлення із можливостями співпраці в межах Програми ЄС Еразмус+ у сфері освіти та спільних досліджень.
Під час дводенного заходу учасники також матимуть можливість:
• дізнатись більше про вищу освіту і дослідження в Україні та Швеції;
• створити мережеву платформу для розбудови нових партнерств;
• знайти партнерів для майбутніх спільних проєктів Еразмус+ та навчитись писати проєкти для конкурсів 2024 р.
Реєстрація участі в семінарі за посиланням: https://erasmusplus.org.ua/news/zabronyujte-datu-3-4-zhovtnya-2023-r-swedish-ukrainian-contact-seminar-2023-onlajn/
Virtual Ukraine Institute for Advanced Study
The Wissenschaftskolleg zu Berlin, in close cooperation with partner institutes from Ukraine, Europe, and the United States, has launched an initiative to support Ukrainian scholars in their effort to found a Ukraine Institute for Advanced Study (UIAS) in Kyiv.
Джерело: https://vuias.org/
Платформа для вчених «Наука в небезпеці»
«Наука в небезпеці» (Science at Risk) — це нова платформа для вчених, що потерпають від війни.
Це спільнота та веб-платформа, яка дозволить популяризувати експертизу українських вчених, знайти міжнародних партнерів і донорів, розповідати історії українських науковців під час війни широкій аудиторії.
У межах платформи українські вчені працюють в експертних робочих групах, які аналізують ситуацію в країні та шукатимуть шляхи вирішення як нагальних, так і довгострокових проблем.
Усі публікації з’являтимуться на англомовній та українськомовній веб-платформі.
Джерело: https://scienceatrisk.org/
Безкоштовна публікація у журналах видавництва «Bentham Science Publishers»
Видавництво «Bentham Science Publishers» скасувало для українських дослідників плату за публікації в усіх своїх журналах до кінця 2023 року.
Національний репозитарій академічних текстів
Національний репозитарій — загальнодержавна розподілена електронна база даних, в якій накопичуються, зберігаються і систематизуються академічні тексти.
Джерело: https://nrat.ukrintei.ua/
"Просто про науку" – нова рубрика на сайті МОН
На офіційному сайті Міністерства освіти і науки України у розділі «Наука» створено нову рубрику "Просто про науку". У ній розміщено перші матеріали, в яких розповідається про розробки українських вчених, що мають важливе значення для економіки.
Серед представлених – розробки з різних галузей досліджень: медицини, екології, енергетики, педагогіки та ін.
Інформація про інші розробки в зазначеній рубриці буде доповнюватися.
Запрошення до реєстру експертів НФДУ
Національний фонд досліджень України формує реєстр експертів для проведення наукової та науково-технічної експертизи проєктних пропозицій, що будуть подаватися до Фонду на конкурс проєктів з виконання наукових та науково-технічних досліджень і розробок для отримання грантової підтримки.
Джерело: https://nrfu.org.ua/contests/we-invite-experts-to-cooperate/
Телеграм-бот Info Science Bot
З 19 березня 2022 року функціонує телеграм-бот Info Science Bot для оперативного інформування науковців, інноваторів та стартапів про новини та можливості.
Платформа «Ukraine Global Faculty»
Платформа «Ukraine Global Faculty»: актуальні лекції провідних науковців для українських студентів, аспірантів та викладачів.
Джерело: https://ugf.academy/
Безкоштовна перевірка на антиплагіат – до кінця 2022 року
Unicheck тимчасово запровадив безоплатний доступ для українських закладів вищої освіти.
Безкоштовно перевіряти академічні тексти на плагіат і неправомірні запозичення заклади вищої освіти можуть протягом цього та наступного навчальних семестрів.
Відповідно до Закону України «Про вищу освіту» науково-педагогічні, наукові та педагогічні працівники закладу вищої освіти зобов'язані дотримуватися в освітньому процесі та науковій (творчій) діяльності академічної доброчесності та гарантувати її дотримання здобувачами вищої освіти.
Крім того, здобувачі освіти зобов'язані виконувати вимоги освітньої (наукової) програми (індивідуального навчального плану (за наявності), дотримуватись академічної доброчесності та досягати визначених для відповідного рівня вищої освіти результатів навчання.
Безкоштовний доступ до SCOPUS та Web of Science – до 31 травня 2022 року
Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України № 963 (від 01 вересня 2021) Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова має безкоштовний доступ до наукометричних баз даних Scopus та Web of Science до 31 травня 2022 року!
Щоб мати можливість користуватися міжнародними базами даних у віддаленому режимі рекомендуємо пройти авторизацію та створити персональний акаунт науковця.
З питань реєстрації, створення особистого кабінету та налаштування віддаленого доступу звертайтеся через онлайн-послугу ЗАПИТАЙ БІБЛІОТЕКАРЯ, за телефоном +380966628186 або напишіть на електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
Безкоштовний доступ: проект Research4Life – до кінця 2022 року
Прагнучи надати підтримку науковій спільноті України, видавництва наукової літератури відкрили українським вченим до кінця 2022 року безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів у межах проєкту Research4Life.
Доступ до електронних колекцій книг та журналів відкрили, зокрема, такі великі видавничі компанії як Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing та ін.
Для отримання доступу необхідно зареєструватися, заповнивши форму за посиланням. Після підтвердження реєстрації на платформі Research4Life усі співробітники наукової установи мають змогу отримати доступ до вмісту платформи, звернувшись до відповідального підрозділу або контактної особи установи для отримання інституційного логіну та паролю для входу, а також інструкції зі створення персонального облікового запису користувача платформи.
Сайт ScienceInEхile для українських науковців за кордоном
Українські науковці, що вимушено опинилися за кордоном, можуть використовувати для пошуку необхідної інформації сайт https://scienceinexile.org, створений міжнародною ініціативою «Наука у вигнанні», що об’єднує вчених із груп ризику, переміщених осіб та біженців разом із організаціями-однодумцями, які підтримують, захищають та інтегрують таких постраждалих вчених, щоб сприяти обміну ідеями, передовим досвідом та можливостями.
Джерело: https://nrfu.org.ua/news/sajt-scienceinehile-dlya-ukrayinskyh-naukovcziv-zakordonom/
Платформа "Наука і бізнес" від МОН
«Наука та бізнес» - онлайн-майданчик для комунікації та ефективної взаємодії представників бізнесу та наукової спільноти, яка надає можливість бізнесу знайти науковий результат, а вченим – реалізувати власний потенціал і комерціалізувати результати наукового пошуку.