Тиждень польської мови і культури

23–27 травня 2022 р. на факультеті іноземної філології пройшов Тиждень польської мови і культури, організований кафедрою слов’янських мов для студентів, які вивчають польську мову як другу іноземну. Студенти взяли активну участь у цікавих заняттях і конкурсах, а також інших нестандартних формах роботи, які відбулися в онлайн-форматі.
Студенти 31ап підготували яскраву презентацію «Nasza Polska» зі своїми фотовраженнями з перебування на включеному навчанні у Кракові в 1 семестрі поточного навчального року.

polish1.png

Студенти 21ап і 31ап перевіряли свої знання й уміння з орфографії польської мови, пишучи щорічний диктант на звання «Mistrz polskiej ortografii».

polish2.png

Окремим творчим викликом для студентів стало декламування найкращих взірців польської патріотичної поезії, серед яких вірші В. Шимборської, Ч. Мілоша, М. Конопніцької, В. Хотомської, В. Белзи, Ц.К. Норвіда та ін.
Тиждень завершив перегляд історичного фільму польсько-французького режисера Р. Полянського «Піаніст», заснованого на реальних подіях з життя Варшави та її мешканців у часи Другої світової війни. Життєвий шлях режисера, який дитиною пройшов через краківське гетто, втративши у концтаборі матір, а також екранізація драматичної історії польського піаніста та композитора Владислава Шпильмана справила на студентів велике враження, яким вони поділилися під час жвавого обговорення фільму, порівняння його з подіями сьогодення й виконання творчого завдання.

polish3.png polish4.png

Дякуємо нашим студентам-полоністам, які активно долучилися до проведення усіх заходів, пишаємося їхніми успіхами, а також бажаємо їм подальших здобутків у вивченні польської мови та пізнанні польської культури!